מי אני

אודות טובי גולן – הרצאות מרתקות והדרכת טיולים:

 

טוביטובי גולן היא היסטוריונית, בעלת תואר MA בלימודי ארץ-ישראל והיסטוריה (אונ' בר אילן). אוהבת מאד היסטוריה ובעיקר לספר אותה, כי היא אוהבת רכילות… וזוהי רכילות שאינה מזיקה לאף אחד. כל נשואי השיחה כבר אינם פה…

ההיסטוריה המשמעותית לגביה אינה דווקא ה"מסורתית", הסובבת סביב גנרלים, ראשי מדינה או מלחמות. טובי גולן מתעניינת באדם: מה חשב, במה האמין. היא מבררת כיצד באה אמונה זו לביטוי וכיצד עיצבה את חיי האדם הבודד וקהילתו בכל תקופה ותקופה. חומרים אלה מוגשים בהרצאות ובסיורים בצורה תיאטרלית ומרתקת.

הרצאות:
ההרצאות המוצעות על ידי טובי גולן הן הרצאות עתירות ידע ומשובבות נפש, המוציאות את המאזינים מענייני החולין אל מחוזות שלא יאומנו, ומותירה אותם פעורי עיניים ונלהבים.

  • הנושא המשותף לקובץ ההרצאות הראשון הינו המיתולוגיה והמיסטיקה שבתוך היהדות: "שדים ורוחות ביהדות – האמנם ? " / "סיפור ומיתולוגיה בהולדתו של משה רבנו" / "דוד המלך – סיפור סינדרלה" .
  • בקובץ ההרצאות השני נמצא מיגוון הרצאות מרתקות: על התפתחותו של הכתב כמוטיב חשוב בעיצובו של האדם המודרני: "גילגולו של הכתב – מכתב החרטומים ועד מיקלדת המחשב", הרצאה על היבט חדש באישיותו המרשימה של הרופא והפילוסוף יאנוש קורצ'אק "בעקבות ביקוריו של יאנוש קורצ'אק בארץ-ישראל", ובעקבות פתיחת המיתחם ההיסטורי-תיירותי החדש בתל אביב, באמתחתה הרצאה עם המון חידושים היסטוריים (וסליחה על הסתירה הפנימית…) אודות "המושבה שרונה והישוב היהודי בארץ-ישראל בשנות המאבק".

הדרכת טיולים:
חוויה אמתית של ידע והדרכה

טובי גולן היא מורת דרך מוסמכת, המביאה בפני המטייל הסקרן המון ידע היסטורי עלום. ידע זה מוגש
באופן תיאטרלי ובחן רב – חוויה אמיתית.
על אתרי הסיור שהיא מדריכה נימנים: סיורי תל אביב, כולל: במושבה שרונה המחודשת, הכפר הציורי עין כרם,
בעקבות נזירים ומתבודדים במדבר יהודה, בעקבות ביקוריו של יאנוש קורצ'אק בארץ-ישראל, ועוד..